Polskie Radio Katowice

Polskie Radio Katowice gra dla mieszkańców województwa śląskiego od 1927 roku. Na jego antenie usłyszeć można różnorodną muzykę, audycje tematyczne oraz najświeższe informacje z regionu. Stacja angażuje się w życie regionu patronując wydażeniom kulturalnym oraz zajmuje się działalnością wydawniczą.

Polskie Radio Zachód

Polskie Radio Zachód rozpoczęło działalność w 1953 roku. Jest stacją o charakterze muzyczno-informacyjnym, której serwisy informacyjne skoncentrowane są na wydarzeniach w regionie. Stacja prezentuje różnorodną muzykę, również ludową.

Radio Alex

Radio Alex jest lokalną rozgłośnią obejmującą swym zasięgiem znaczną część województwa małopolskiego. Program nadawany jest przede wszystkim dla mieszkańców Zakopanego i okolic, ale również dla turystów (dla nich stacja przygotowuje audycje o warunkach na szlakach czy miejscach wartych odwiedzenia). Radio Alex propaguje muzykę folkową, góralską kulturę i zwyczaje oraz wartości katolickie.

Radio Kaszëbë

Radio Kaszëbë jest lokalną stacją nadającą z Gdyni. Promuje kulturę, język i muzykę kaszubską. Prezentuje również serwisy informacyjne oraz audycje o różnorodnej tematyce.

Radio Piekary

Radio Piekary to stacja lokalna. Promuje śląską kulturę, jezyk, muzykę. Przekazuje słuchaczom informacje z regionu, oferuje audycje autorskie.

Slonsky Radio

Slonky Radio jest lokalną stacją promującą kulturę, język i muzykę Śląska. Gra nie tylko dla mieszkańców regionu, ale dla wszystkich, którym śląskość jest bliska. Obecnie usłyszeć można ją jedynie za pośrednictwem internetu.

Radio Śląsk

Radio Śląsk jest internetową stacją, która za cel obrała sobie promowanie kultury, zwyczajów i języka swojego regionu. Za jej pośrednictwem oprócz muzyki ludowej, można również usłyszeć transmisje z nabożeństw z kościoła w Chrzastowicach.

Radio Silesia

Radio Silesia jest lokalną rozgłośnią radiową. Gra głównie muzykę komponowaną przez śląskich artystów. Radio współpracuje również z lokalną telewizją TVS.