Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Wieluń: 88.6
  • Działoszyn: 97.7
  • Wieruszów: 97.2
Polska, Łódzkie
Wieluń , 98-300
ul. Kilińskiego 23
lokalne
Radio Ziemi Wieluńskiej swą działalność rozpoczęło w 1994 roku. Jest lokalną stacją grającą dla mieszkańców Wielunia, Działoszyna i Pajęczna. Na antenie usłyszeć oni mogą informacje z regionu, Polski i świata, przeglądy prasy, audycje o różnorodnej tematyce m.in. ekonomicznej i społecznej oraz popularną muzykę rozrywkową.

Pierwszy sygnał Radia Ziemi Wieluńskiej zabrzmiał w eterze 16 VIII 1994 roku o godz. 12. Starania o utworzenie rozgłośni rozpoczęły się jednak dużo wcześniej. Na początku lat 90. ubiegłego wieku grupa pracowników ZUGiL zapragnęła uruchomienia stacji radiowej w Wieluniu. Inicjatorami przedsięwzięcia byli Tadeusz Baranowski, Krzysztof Poznerowicz, Tadeusz Wysocki i Wiesław Mulas. Wsparcia udzielił Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej, który 23 IX 1993 r. złożył w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wniosek o przyznanie koncesji. Uzyskano ją w kwietniu 1994 r. Od 1995 r. Radio Ziemi Wieluńskiej funkcjonowało jako zakład budżetowy Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej, by od 2001 r. przekształcić się w spółkę, w której 100% udziałów posiada ZGZW.

Województwo łódzkie to kraina, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Łódź zainteresuje fanów techniki, kina, historii. Osoby pragnące uciec od miejskiego zgiełku znajdą schronienie nad zalewem Sulejowskim. Łowicz to jedno z miejsc Polski centralnej, które zachwyci osoby ceniących folklor, bogactwo łowickich barw i wzorów.