Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Zamość: 99.3
  • Hrubieszów: 99.5
Polska, Lubelskie
Zamość
Grupa Radiowa Agory
Złote Przeboje rozpoczęło działalność w 1997 roku. Prezentuje największe przeboje lat od hitów z lat 60. po współczesne. Jest stacją radiową dostępną w największych miastach Polski.

Radio Złote Przeboje to sieć 23 lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory. Zgodnie z hasłem radia "Muzyka daje radość!", na antenie pojawiają się utwory powszechnie znane, które przetrwały próbę czasu i gwarantują dobry nastrój. Słuchaczami stacji są osoby powyżej 30 roku życia, głównie z dużych miast.

Radio Złote Przeboje to również gwiazdy prowadzące swoje autorskie audycje, takie jak Marzena Rogalska, Odeta Moro czy Marcin Prokop.

Zamość to miasto twierdza, założone w 1580 roku przez Jan Zamoyskiego, kanclerza wielkiego koronnego, zaprojektowane przez włoskiego architekta Bernardo Mornado, stanowiące wybitne osiągnięcie późnorenesansowej europejskiej myśli urbanistycznej. W centrum Rynku Wielkiego znajduje się ratusz, a wokół niego zachwyca wzrok przechodniów szereg malowniczych, niezwykle barwnych kamieniczek, udekorowanych podcieniami, dzięki którym Zamość określany jest też miastem arkad. Nad kamienicami góruje 52-metrowa wieża ratuszowa. Charakterystyką miasta są właśnie kamienice, które posiadają swoje własne nazwy, historię i specyficzny klimat. Jest ich tutaj kilkadziesiąt, a wśród nich najbardziej znane to wilczkowska, "pod aniołem", "pod małżeństwem", abrekowska, szczebrzewska, turobińska, linkowska i wiele innych.