Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Łódź: 88.8
Polska, Łódzkie
Łódź , 93-590
al. Politechniki 7
akademickie
Radio Żak jest rozgłośnią Politechniki Łódzkiej. Jej odbiorcami są głównie studenci i osoby związane ze środowiskiem akademickim. Na antenie usłyszeć można audycje muzyczne, a także programy publicystyczne i o tematyce kulturalnej czy społecznej. Stacja angażuje się w życie regionu obejmując patronatem i współorganizując wydarzenia lokalne.

Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej należy do jednych z najstarszych rozgłośni akademickich w Polsce. Można jej słuchać na częstotliwości 88,8 MHz w Łodzi i okolicach, a przez Internet na całym świecie. Żak jest jedyną radiostacją w Polsce w pełni zarządzaną przez samych studentów, którzy za swą pracę nie pobierają wynagrodzenia, bowiem działalność opiera się na wolontariacie. W ramówce znajdują się programy autorskie o tematyce kulturalnej, społecznej, muzycznej, sportowej i publicystycznej.

Oprócz działań stricte radiowych, Żak zajmuje się również organizacją i nagłaśnianiem koncertów. Współtworzy lub patronuje takim wydarzeniom, jak np. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA, Explorers Festival, XX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W 2014 roku otrzymał nagrodę "Punkt dla Łodzi" w kategorii instytucje.

Łódź kojarzy się z wysoce rozwiniętym przemysłem, zwłaszcza włókienniczym. Jest to jednak również ważny kulturalny i historyczny ośrodek, w którym nie brakuje wartych zobaczenia miejsc. Będąc w Łodzi nie można nie przespacerować się ulicą Piotrkowską, zwrócić uwagi na miejską architekturę, złapać oddechu w ogrodzie botanicznym.