Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Rzeszów: 103.8
  • Jasło: 94.1
Polska, Podkarpackie
Rzeszów , 35-032
ul. Zamkowa 4
katolickie
Radio Via to katolicka stacja radiowa, która nadaje z Rzeszowa. Stacja w szeregu audycji o tematyce religijnej propaguje wartości chrześcijańskie. Obok muzyki na antenie można usłyszeć także transmisje zawodów sportowych.

Radio Via nadało swoją pierwszą dwugodzinną audycję na częstotliwości 103.8 MHz użytkowanej wcześniej przez Radio Maryja 8 grudnia 1994 roku. Na początek były to tylko dwie godziny - okienko w programie Radia Maryja. Zapał pierwszego dyrektora radia ks. Romana Jurczaka, entuzjazm garstki zapaleńców, budowa zaplecza technicznego pozwoliły na stopniowe rozszerzanie czasu antenowego, aż w końcu stacja stała się rozgłośnią nadającą program całodobowo. Stało się to w maju 1998 roku.

Program w myśl założeń koncesji ma charakter religijno-społeczny. Dobra muzyka zajmuje około 40% czasu antenowego. Dominują przeboje ostatniego dwudziestolecia oraz piosenki, które obecnie zdobywają czołówki list przebojów. Radio Via jako jedna z pierwszych w Polsce rozgłośni katolickich, od roku 1999 transmituje zawody żużlowe z udziałem żużlowców Stali Rzeszów.

Rzeszów to największe miasto południowo-wschodniej Polski, stolica województwa podkarpackiego. Miasto liczy prawie 200 tys. mieszkańców. W tym położonym nad rzeką Wisłok mieście spotykają się dwie krainy geograficzne: równinna, lesista Kotlina Sandomierska oraz pięknie ukształtowane, pagórkowate Pogórze Karpackie. Podkarpacie to obszar, w którym każdy znajdzie powód do zachwytu. Do najpiękniejszych zabytkowych miejsc regionu należą Łańcut, Baranów Sandomierski czy Krasiczyn. Wiele tu również magicznych miejsc, w których można odetchnąć od gwaru miasta. Nie ma lepszych miejsc do odpoczynku od bieszczadzkich lasów i brzegu Soliny.