Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Racibórz: 100.3
  • Krapkowice: 95.8
Polska, Śląskie
Racibórz , 47-400
ul Batorego 5
lokalne
Radio Vanessa jest lokalną stacją, która zasięgiem obejmuje Racibórz oraz okolice. Dużą część czasu antenowego poświęca problematyce lokalnej i regionalnej. Dominującym gatunkiem muzyki jest POP, na antenie nie brakuje największych przebojów ostatnich lat.

Radio Vanessa powstało w Raciborzu 5 czerwca 1994 roku dzięki pomysłowi garstki ludzi, którzy chcieli utworzyć na tym terenie lokalną stację radiową. Wtedy to skromnymi środkami, ogromnym zapałem i zaangażowaniem udało się uruchomić radio, którego naczelnym celem było łączenie środowiska Ziemi Raciborskiej i nadawanie programu poświęconego tematom lokalnym. Oprócz powiatu raciborskiego program Radia Vanessa dociera teraz do Wodzisławia, Żor, Rybnika, Jastrzębia, Kędzierzyna-Koźla, a także do Cieszyna, Ustronia i Wisły.

Z początku Radio Vanessa swoją siedzibę znalazło na ostatnim piętrze Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Mieszko” S.A., przez co zyskało miano „najsłodszej stacji radiowej w Polsce”. Kilka lat później przeprowadziło się na ulicę Bukową w centrum Raciborza, a w 2004 roku do nowych pomieszczeń przy ulicy Batorego. Antena nadawcza oraz nadajnik o sile 3 kW znajdują się w niedalekim Strzybniku. W związku ze zmianą właściciela w roku 1999 zmienił się zarząd radia – obecnie właścicielem radia jest Radosław Łazarczyk. Przez cały czas Radio Vanessa stara się dopasować do zmieniających się realiów, trendów i wymogów rynku medialnego, tworząc program odpowiadający oczekiwaniom słuchaczy. Sloganowi „Na każdy dzień!” i najlepszej muzyce towarzyszą materiały reporterskie i wiadomości lokalne, informacje na temat stanu dróg, porady motoryzacyjne i finansowe, felietony, programy rozrywkowe, audycje mniejszości niemieckiej, magazyny kulturalne i społeczne.

Racibórz to miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, na zachodnim krańcu Rybnickiego Okręgu Węglowego (ROW), będącego jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych w kraju. Ziemia raciborska leży w dolinie górnej Odry. Sąsiaduje ona z Kotliną Raciborsko-Oświęcimską, która otoczona jest przez: Pogórze Karpackie, Góry Opawskie, próg Wyżyny Śląskiej. Między tymi wzniesieniami istnieją naturalne obniżenia terenu zwane bramami.