Szczegóły

Włącz
Radio internetowe
Polska, Opolskie
Opole , 45-061
ul. Katowicka 95
akademickie
Radio Sygnały jest stacją Uniwersytetu Opolskiego. Jej odbiorcami są głównie ludzie młodzi, związani ze środowiskiem akademickim. Na antenie usłyszeć możemy różnorodną muzykę, relacje z ważnych dla uczelni wydarzeń czy audycje autorskie.

Radio Sygnały nowoczesne studenckie radio internetowe z długimi tradycjami. Powstało 24 kwietnia 1957 roku i przez długie lata działało jako studencki radiowęzeł w akademikach na terenie Wyższej Szkoły Pedagogicznej (późniejszego Uniwersytetu Opolskiego) w Opolu. Po 5-letniej przerwie trwającej od 2000 r. wznowiło działalność wykorzystując platformę, jaką jest Internet. Dzięki globalnej sieci, stacji można słuchać w każdym zakątku Ziemi. Program skierowany jest głównie do młodych ludzi, ale radia słuchają ludzie w różnym wieku. Bloki programowe są dopasowane do oczekiwań słuchaczy – jest czas na różnorodną muzykę, pozdrowienia, a także na autorskie popisy prowadzących.

Opole jest miastem w południowej Polsce w województwie opolskim. Jedna z najstarszych osad w Polsce. Początki Opola, miasta nad Odrą, wiążą się z osobą księcia Kazimierza, prawnuka Bolesława Krzywoustego, za czasów którego Opole uzyskało prawa miejskie i w 1283 roku awans do rangi stolicy księstwa. Wówczas obwarowany zamek na wyspie Pasiece stanowił książęcą własność. Opole, miasto na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych Europy, od najdawniejszych czasów było znaczącym węzłem komunikacyjnym w tej części kontynentu.