Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Kępno: 101.7
  • Ostrzeszów: 89.7
Polska, Wielkopolskie
Kępno , 63-600
al. Marcinkowskiego 12K
lokalne
Radio SUD jest lokalną stacją grającą dla mieszkańców Kępna i okolic. Na jej antenie usłyszeć można najważniejsze informacje z regionu i świata, muzykę rozrywkową oraz audycje o różnorodnej tematyce.

Radio SUD swoim początkiem sięga roku 1992 r. Założycielem Radia jest Jerzy Stempin. Pierwszym redaktorem naczelnym był Andrzej Mroziński, który szefował Radiu Sud przez 22 lata. Obecnie funkcję redaktora naczelnego sprawuje Michał Zaczyk. Dziś radio łączy w sobie ponad 20-letnią tradycję dziennikarską oraz dynamikę mediów XXI wieku. Dzięki reporterom jest zawsze najbliżej lokalnych wydarzeń na terenie powiatu kępińskiego, wieruszowskiego, ostrzeszowskiego i w ich okolicach.  Na antenie znaleźć można aktualne informacje ze świata, z kraju i regionu, ciekawą i rzetelną publicystykę, sport, kulturę i dobrą muzykę.  Radio SUD jest również wydawcą Gazety Bezpłatnej Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego oraz Namysłowskiego Kuriera Lokalnego.

Wielkopolska jest krainą kryjącą wiele historycznie i kulturowo cennych miejsc. To właśnie ten region można nazwać kolebką polskości. Jednym z jego atrakcji jest gniezno, pierwsza stolica naszego kraju. Do miejsc wartych odwiedzenia zaliczyć należy Poznań, Ostrów Wielkopolski czy Kalisz. Bardzo ważnym punktem na mapie jest również Licheń Stary, zachwycający architekturą bazyliki, miejsce kultu religijnego.