Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Skierniewice: 88.6
Polska, Łódzkie
Skierniewice , 96-100
ul.Sobieskiego 81
lokalne
Radio RSC to regionalna rozgłośnia radiowa z siedzibą w Skierniewicach. Usłyszeć ją mogą mieszkańcy miasta i okolicy. Stacje kieruje swój program i osób w średnim wieku. Oprócz muzyki na antenie prezentowane są także audycje o tematyce kulturalnej i społecznej.

Radio RSC to jedna z największych rozgłośni regionalnych. Nadaje od 1997 roku. Stacja ma ambicje kulturotwórcze, chce wspierać wszystkie ważne działania aktywnych organizacji pozarządowych, artystów, społeczników i zdolną młodzież. Radio jest umiejscowione zasięgiem centralnie między Warszawą do której zachodnich granic dociera i Łodzią z jej z kolei wschodnią częścią. Obejmuje zasięgiem: Żyrardów, Sochaczew, Łowicz, Rawę Mazowiecką, Brzeziny czy Koluszki. Licząc od skierniewickiego nadajnika umiejscowionego na najwyższym kominie ponad 90 metrów nad poziomem morza to ponad 60 kilometrów zasięgu w każdą stronę. Stację może odbierać w sumie prawie pół miliona potencjalnych odbiorców. Dociera także do tych, którzy codziennie jadą autostradą między Łodzią a Warszawą.
Muzycznie jest radiem, które stara się docierać z muzyką ambitną do wyrobionego słuchacza. Ze względu na specyficzny charakter i umiejscowienie radia przy Centrum Kultury i Sztuki działa jak rozgłośnia publiczna z audycjami autorskimi, jazzem, rockiem, muzyka klasyczną, ambitnym popem czy hip hopem na antenie.

Skierniewice położone jest na Równinie Łowicko-Błońskiej, w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, w województwie łódzkim. Zamieszkuje je prawie 50 tysięcy osób.