Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Gniezno: 89.5
Polska, Wielkopolskie
Gniezno , 62-200
ul. Kolegiaty 5
Eurozet
Radio Plus jest grupą lokalnych rozgłośni katolickich, działającą od 1992 roku. Swe audycje kieruje do słuchaczy dojrzałych, kochających dobrą muzykę ostatnich dziesięcioleci.

Ponadregionalna sieć rozgłośni lokalnych, kierująca program do wszystkich, którzy oczekują sprawdzonych i znanych przebojów, potwierdzenia tradycyjnych wartości, a oprócz ważnych informacji politycznych i sportowych liczą na wieści ze swojego miasta i okolicy. Chcą poznać plany lokalnych władz, dowiedzieć się o działaniach parafii i miejscowego biskupa, czy usłyszeć jakie ma dla nich propozycje ich dom kultury.

Historia Radia Plus sięga 1992 roku. Wtedy swoje nadawanie rozpoczęła gdańska rozgłośnia o tej nazwie. Była to jedna z pierwszych stacji komercyjnych w Polsce. W 1997 roku powstała sieć kilkudziesięciu lokalnych rozgłośni radiowych, które przyjęły nazwę Radio Plus. W obecnym kształcie nadaje od 2010 roku. Jest to efekt zawartego porozumienia między Grupą Eurozet a Grupą Radiową Time. W jej skład wchodzi 18 stacji lokalnych nadających w największych miastach Polski. W kwietniu 2016 roku Radio Plus zmieniło slogan sieci na „Radio Plus. Przeboje z nutą nostalgii”, niezmiennie kierując swój program do dojrzałego, pozytywnie nastawionego do życia odbiorcy.

Gniezno to miasto w województwie wielkopolskim, pierwsza stolica Polski, a zarazem pierwsza metropolia kościelna (miasto św. Wojciecha). Gniezno było niegdyś stolicą państwa Polan. W roku 1000 odbył się tu historyczny zjazd, w którym za zgodą niemieckiego władcy Ottona III utworzono arcybiskupstwo gnieźnieńskie. 25 lat później koronowano tu pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego, a następnie Mieszka II. Dziś Gniezno liczy około 70 tys. mieszkańców.