Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Kędzierzyn Koźle: 93.9
  • Brzeg: 97.1
Polska, Opolskie
Kędzierzyn Koźle , 47-200
ul. Piastowska 1  
lokalne
Radio Park powstało w 1993 roku. Gra dla mieszkańców Kędzieryna Koźle i okolic. Na antenie stacji można usłyszeć wiadomości z regionu i muzykę popularną.

Radio Park gra klasykę muzyki rozrywkowej, ale także nowości, które zastępują toporny dźwięk budzika.  Pierwszy sygnał nadało 27 lutego 1993 roku o godzinie 10:43. Legendarny utwór "Radio Gaga" zespołu Queen był pierwszym, jaki usłyszeli mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla w nowej stacji.  Radio Park powstało z myślą o mieszkańcach Kędzierzyna-Koźla i okolic. Bardzo szybko zyskało miano pierwszego źródła informacji. Miasto, powiat, region, a do tego: dzielnica, ulica i wspólnota. Oto wytyczne, którymi kierują się prezenterzy, dziennikarze i rozmówcy.

Opolszczyzna jest krainą o bogatej kulturze i historii. Do najważniejszych zabytków można zaliczyć m.in. zamki w Mosznej i Krapkowicach. Warte uwagi są również takie atrakcje jak Opolska Wenecja czy górująca nad miastem katedra. W rejonie nie brakuje również magicznych zakątków zachwycających swoim pierwotnym charakterem.