Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Łódź: 96.0
Polska, Łódzkie
Łódź , 92-318
Al. Piłsudskiego 141
lokalne
Radio Parada nadaje z Łodzi, słyszane jest na terenie miasta i w jego okolicach. Jest to radio muzyczne, prezentujące największe przeboje nie tylko ostatnich lat. Na antenie nie brakuje również serwisów informacyjnych oraz audycji o szerokiej tematyce m.in. publicystycznej, społecznej czy politycznej.

Radio Parada rozpoczęło nadawanie programu 26 czerwca 1993 roku, to radio dla każdego, dociera do słuchaczy ze wszystkich grup wiekowych od 7 do 70 lat. W ofercie stacji można znaleźć publicystykę, rozrywkę, naukę i oczywiście muzykę.
Muzyka, jaką proponuje to połączenie klasycznych standardów muzyki lat 60.,70.,80. i 90. aż po najnowsze hity światowych list przebojów. Od początku naszego istnienia bardzo ważne miejsce w ramówce zajmuje publicystyka. Najbardziej popularnym programem jest codzienne „Forum Radia Parada”. W cotygodniowym „Przeglądzie Wydarzeń” podsumowywane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

Łódź kojarzy się z wysoce rozwiniętym przemysłem, zwłaszcza włókienniczym. Jest to jednak również ważny kulturalny i historyczny ośrodek, w którym nie brakuje wartych zobaczenia miejsc. Będąc w Łodzi nie można nie przespacerować się ulicą Piotrkowską, zwrócić uwagi na miejską architekturę, złapać oddechu w ogrodzie botanicznym.