Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Nysa: 103.6
Polska, Opolskie
Nysa , 48-300
ul. Podolska 22
lokalne
Radio Nysa jest lokalną stacją, która obejmuje zasięgiem znaczną część województwa opolskiego. Działa od 2012 roku. Przekazuje mieszkańcom regionu najważniejsze informacje lokalne, z kraju i ze świata. Na antenie usłyszeć można muzykę rozrywkową oraz autorskie audycje o różnorodnej tematyce.

Radio Nysa działa od 6 grudnia 2012 roku i emituje program radiowy na częstotliwości 103,6 MHz. Jest radiem lokalnym o zasięgu technicznym obejmującym obszar około 12000 km2, zamieszkałym przez około 300 tysięcy mieszkańców. W zasięgu sygnału Radia Nysa znajdują się między innymi: Nysa, Głuchołazy, Prudnik, Korfantów, Niemodlin, Grodków, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Kłodzko. Wiosną 2017 roku Radio Nysa zwiększy zasięg, obejmując swoimi falami m. in. Opole, Kędzierzyn - Koźle, Oławę czy Strzelin. Profil radia określony jest jako muzyczno - informacyjny z przewagą informacji lokalnych, natomiast profil muzyczny na muzykę z lat 70 - tych, 80 - tych, 90 – tych i nowości. 100% programów w Radiu Nysa jest produkcją własną. Zespół tworzy kilkunastu dziennikarzy, starannie wyselekcjonowanych i przeszkolonych. Program Radia Nysa FM kierowany jest do szerokiego grona słuchaczy, w wieku od 20 do 60 lat. W ramówce znajdą się programy informacyjne, publicystyczne, sportowe, poradnikowe, kulturalne, familijne czy religijne.

Nysa jest jednym z większych miast województwa opolskiego. Miasto położone w południowo-zachodniej części województwa, leży w dolinie Nysy Kłodzkiej u stóp Sudetów Wschodnich. Bardzo urokliwe i pełne zabytków, jedno z najpiękniejszych miast na Śląsku Opolskim, posiada bogatą historię, tradycję i kulturę z licznymi pamiątkami z czasów swojej świetności.