Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Łomża: 103.6
Polska, Podlaskie
Łomża , 18-400
ul. Sadowa 3
katolickie
Radio Nadzieja jest rozgłośnią Diecezji Łomżyńskiej. Prezentuje audycje o bardzo szerokiej tematyce, nie tylko religijnej. Przekazuje mieszkańcom regionu najważniejsze informacje lokalne oraz umila czas łagodną, polską i zagraniczną muzyką.

Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM zostało powołane dekretem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Program po raz pierwszy ruszył 2 grudnia 2001. Oficjalne otwarcie nastąpiło 6 stycznia 2002 roku. Na antenie radia można słuchać audycji społecznych, edukacyjnych, rozrywkowych, dyskusji informacyjnych a także najświeższych wiadomości lokalnych, z regionu diecezji łomżyńskiej oraz z kraju i świata. Jako patron medialny największych imprez kulturalnych oraz wydarzeń kościelnych, informuje i często na żywo transmituje to, co dzieje się w regionie. Radio Nadzieja jest laureatem nagród i wyróżnień przyznanych przez władze samorządowe, kościelne i instytucje społeczno - kulturalne.

Muzyka prezentowana w stacji to złote, niezapomniane, polskie przeboje, a także zagraniczna z ostatnich trzydziestu lat i młoda muzyka chrześcijańska. Format muzyczny, który prezentuje to Soft Adult Contemporary - czyli tzw. muzyka współczesnych dorosłych, charakteryzująca się znaną, przyjemną, łagodną nutą, bez ostrych ciężkich brzmień.

Łomża to miasto, którego początki sięgają X wieku. Ówczesny gród powstał na wysokiej skarpie doliny rzeki Narew. Prawa miejskie Łomża otrzymała 15 czerwca 1418 roku od księcia Janusza I. Największy rozkwit miasta przypadł jednak na wiek XV i XVI. Atrakcyjne turystycznie okolice Łomży to przede wszystkim przełom rzeki Narew, bliskość Narwiańskiego i Biebrzańskiego parków narodowych, stare carskie forty w okolicach miasta oraz kurpiowski skansen w Nowogrodzie. Miasto stanowi wraz z całą ziemią łomżyńską część Zielonych Płuc Polski, które charakteryzują się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi i nieskazitelną przyrodą.