Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Wrocław: 91.6
Polska, Dolnośląskie
Wrocław , 50-370
ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27
akademickie
Radio Luz jest niekomercyjną stacją akademicką. Jej głównymi odbiorcami są studenci Uniwersytetu Wrocławskiego. Na antenie usłyszeć można autorskie audycje oraz pasma różnorodnej muzyki.

Radio Luz nadaje na częstotliwości 91,6 FM ze studia na Politechnice Wrocławskiej. Jest jedyną niekomercyjną stacją we wrocławskim eterze, dzięki czemu nie nadaje reklam. To miejsce tworzy kilkudziesięciu studentów, którzy nie tylko chcą podzielić się swoimi pasjami ale też chcą nauczyć się dziennikarskiego fachu w praktyce. Jako pasjonaci chcą się wyróżniać – proponują słuchaczom alternatywne sposoby na spędzanie wolnego czasu, mówią o ciekawych inicjatywach, promują działania miejskich aktywistów, czy w końcu prezentują muzykę, której nie da się usłyszeć w żadnej z komercyjnych stacji. Radio LUZ codziennie oferuje 14 godzin bloków spikerskich. Od porannego budzenia, przez pasma muzyczne (Audiostarter, Ultradźwięki), kulturalne (Pełna Kultura) i informacyjne (Magazyn Popołudniowy) aż po w pełni autorskie programy muzyczne poruszające zupełnie różne gatunki. Z kolei w weekendy pojawia się sporo audycji o tematyce społecznej i sportowej. Nie brakuje też nagród dla słuchaczy – można zdobyć bilety do kina, teatru, na koncert czy imprezę, vouchery gastronomiczne, czy na wydarzenia sportowe.

Leżący nad Odrą Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego. To niewątpliwie jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast w Polsce. Czaruje turystów i mieszkańców magiczną starówką. To miasto krasnali i mostów. Oferuje mnóstwo atrakcji, których przykładem mogą być przyciągające tłumy multimedialne pokazy fontanny w Parku Szczytnickim.