Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Tarnobrzeg: 104.7
  • Stalowa Wola: 93.5
  • Mielec: 102.4
Polska, Podkarpackie
Tarnobrzeg , 39-400
ul. Wyspiańskiego 12/5
lokalne
Radio Leliwa obejmuje zasięgiem Polskę południowo-wschodnią. Jest lokalną stacją, przekazuje mieszkańcom najważniejsze informacje o ważnych wydarzeniach z regionu. Na antenie prezentowane są największe przeboje ostatnich lat, głównie gatunku POP.

Radio Leliwa nadaje swój program od 16 października 1992 roku. Jest pierwszą stacją komercyjną w Polsce południowo-wschodniej i jedyną regionalną nadającą program na obszarze znajdującym się w widłach Wisły i Sanu.  Obejmuje zasięgiem obszar leżący około 80 km wokół Tarnobrzega i Stalowej Woli.

Radio Leliwa nadaje program muzyczno-informacyjny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na informację lokalną. Ma ciągły kontakt ze słuchaczami, a reporterzy relacjonują na bieżąco to, co się dzieje w regionie. Muzyka w Radiu Leliwa to, obok lokalnego charakteru programu, największy atut stacji, co sprawia, że dociera do szerokiego kręgu odbiorców, a najliczniejszą grupę stanowią słuchacze w wieku 20-49 lat.

Tarnobrzeg to piękne miasto w województwie podkarpackim, leżące wzdłuż prawego brzegu Wisły, obok Sandomierza, nad Zalewem Machowskim. Tarnobrzeg to duży ośrodek miejski, który swą nazwę wziął od Tarnowskich - fundatorów miasta. Miasto swym zasięgiem objęło historyczne odrębne jednostki takie jak Dzików, Machów, Wielowieś, Miechocin, Sielec, Podłęże, Sobów, Mokrzyszów.