Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Częstochowa: 100.6
Polska, Śląskie
Częstochowa , 42-225
ul. O. Augustyna Kordeckiego 2
katolickie
Radio Jasna Góra jest katolicką stacją, która zasięgiem obejmuje Częstochowę oraz jej okolice. Na antenie usłyszeć można muzykę chrześcijańską oraz relacje z najważniejszych nabożeństw i wydarzeń odbywających się w sanktuarium. Podczas audycji prezentowane są również wywiady z pielgrzymami oraz programy o tematyce religijnej, społecznej i kulturalnej.

Radio "Jasna Góra" zaistniało w świecie mediów 25 marca 1995 roku. Zasadniczy profil rozgłośni wyznacza ewangelizacyjna oraz patriotyczna misja Sanktuarium Maryjnego nazywanego Duchową Stolicą Polski. Na program radia składają się: transmisje Mszy świętych, nabożeństw, uroczystości religijnych i patriotycznych, apeli jasnogórskich, niektórych czuwań nocnych, transmisje z kongresów, zjazdów i sympozjów, transmisje z pielgrzymek stanowych, zawodowych i innych, codzienne informacje o wydarzeniach na Jasnej Górze i o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie, audycje o tematyce religijnej, społecznej, ekumenicznej i kulturalnej, rozmowy z pielgrzymami, muzyka - głównie o charakterze religijnym, wspólna modlitwa ze słuchaczami, rozmowy na różne tematy, audycje młodzieżowe, dla niepełnosprawnych, itd. 

Częstochowa leży na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej nad Wartą. Miasto liczy ok. 255 000 mieszkańców i ma powierzchnię 160 km2. Historycznie należy do Małopolski. W mieście znajduje się kościół i klasztor na Jasnej Górze z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej - główny ośrodek kultu maryjnego w Polsce. Z tego powodu Częstochowa uznawana jest za duchową stolicę Polski.