Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Białystok: 103.9
Polska, Podlaskie
Białystok , 15-703
Al. Jana Pawła II 54
lokalne
Radio Jard II to lokalna stacja nadająca z Białegostoku. Do 2014 roku głównymi odbiorcami stacji były dzieci i młodzież. Teraz do ważnych pozycji programowych dołączyły informacje z regionu, skecze kabaretowe i różnorodna muzyka rozrywkowa.

W 2014 roku Radio JARD II stało się typowo informacyjnym radiem miejskim, z selektywnie dobraną muzyką z okresu od lat 60-tych XX wieku, do współczesnej. Założeniem tak dobranej muzyki jest edukacja młodych ludzi pod względem historii muzyki. Trzy główne założenia radia to: informacja, muzyka i rozrywka. Radio różni się od innych stacji informacyjnych tym, że nie ma serwisu informacyjnego, zaś wiadomości podawane są na bieżąco, pomiędzy piosenkami. Kilka razy dziennie pojawia się też kącik rozrywkowy, w którym prezentowane są skecze kabaretowe. Ekipę radia tworzą dziennikarze na przemian pełniący dyżury w Radiu JARD i JARD II oraz w TV JARD, którzy dodatkowo są wsparciem dla adeptów sztuki radiowej. To właśnie młodzi ludzie decydują o tym, co pojawi się na antenie radiowej, dobierają newsy, muzykę, przygotowują poradniki oraz formy udramatyzowane. Do 2014 roku Radio JARD II tworzyły tylko i wyłącznie dzieci. Radio jest nadal pierwszą i jedyną na świecie dziecięco-młodzieżową rozgłośnią radiową. Ekipę radiową tworzą uczniowie lokalnych szkół. W ciągu kilkunastoletniej działalności Radia JARD II, z rozgłośnią współpracowało ponad 150 utalentowanych, młodych ludzi. Obecnie wielu z nich pracuje w ogólnopolskich mediach, a radio, którego pomysłodawcą i właścicielem jest Jarosław Dziemian, nadal jest uznawane za prawdziwą kuźnię talentów medialnych.  Po raz pierwszy, na częstotliwości 103,9 FM, sygnał pojawił się 21 marca 2001 roku po godzinie 21.00. Wówczas rozpoczęła się emisja próbna nadajnika o mocy 0,1 kW (100 W). Program inauguracyjny natomiast można było usłyszeć już w niedzielę 1 kwietnia 2001 roku. Poprowadził go Wojciech Kuczyński - Redaktor Naczelny. Obecnie moc nadajnika wynosi 2 kW. Białostockie Radio JARD II nadaje swój program nieustannie, 24 godziny na dobę, na częstotliwości 103,9 FM (MHz) w Białymstoku i okolicach, a także w internecie, na stronach: www.jard.pl i www.bialystok.jard.pl. 

Białystok - miasto położone jest na Nizinie Północnopodlaskiej, nad rzeką Białą. To stolica województwa podlaskiego. Miasto zamieszkuje ok. 300 tys. osób. Podlasie to kraina, która swą popularność w dużym stopniu zawdzięcza naturze. To tu możemy odnaleźć spokój na dziewiczych terenach Puszczy Białowieskiej, pożeglować po jeziorze Wigry, czy zachwycić się parkami krajobrazowymi. To również teren pełen ciekawej architektury, także sakralnej w stylu bizantyjsko-rosyjskim.