Szczegóły

Włącz
Wybierz rodzaj
Polska, Kujawsko-pomorskie
Włocławek , 87-800
ul. Ptasia 3
lokalne
Radio HIT jest lokalną stacją nadającą z Włocławka. Mieszkańcom miasta i okolic dostarcza świeżych informacji z regionu, ale również codziennej dawki najwięskzych przebojów popularnej muzyki rozrywkowej.

W listopadzie 1996 roku we Włocławku rozpoczęła działalność prywatna rozgłośnia radiowa Radio HIT, która od listopada 2002 roku nadaje w paśmie 107,60 MHz (wcześniej na 93,90 MHz i 70,55 MHz). Obejmuje ona swoim zasięgiem obszar o promieniu ponad 60 km od Włocławka: niemal całe terytorium byłego województwa włocławskiego, część Mazowsza z Płockiem, Sierpcem i Gostyninem, znaczną część województwa kujawsko-pomorskiego z Toruniem, Inowrocławiem, Mogilnem, Wąbrzeźnem, Brodnicą i Golubiem-Dobrzyniem oraz pogranicze województw łódzkiego i wielkopolskiego z Łęczycą, Krośniewicami, Kutnem, Turkiem, Kołem i Koninem.

Rozgłośnia zasadniczo różni się swym programem i formą przekazu od lokalnych konkurentów. Radio HIT jest rozgłośnią o charakterze lokalnym, stara się jednak rozszerzyć swoją działalność dla potrzeb całego regionu. Program ramowy powstał na podstawie analizy potrzeb słuchaczy radiowych i stale dostosowywany jest do specyfiki zwiększających się oczekiwań. Hasło przewodnie rozgłośni to „Muzyka łagodzi obyczaje”. Istotną rolę w funkcjonowaniu Radia HIT odgrywa bardzo częsty kontakt bezpośredni ze słuchaczami. Wielką sympatią cieszą się pełne niespodzianek i nagród konkursy o charakterze literackim, muzycznym i edukacyjnym. Programy ukazujące się na antenie poruszają wiele tematów: filmy, teatry, interwencje.

Włocławek rozciąga się po obu brzegach Wisły. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, które zachwyca bogactwem historycznych budowli. Najstarsze z nich, takie jak Kościół św. Witalisa, pochodzą z XIV wieku. Daje schronienie zmęczonym miejskim zgiełkiem w jednym z licznych parków i rezerwatów znajdujących się na jego terenie.