Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Częstochowa: 94.7
Polska, Śląskie
Częstochowa , 42-200
ul. Ogrodowa 24/44
katolickie
Radio FIAT to katolicka rozgłośnia należąca do Archidiecezji częstochowskiej. Nadaje nieprzerwanie od 1991 roku dla mieszkańców Częstochowy, Zawiercia, Radomska i Wielunia. Główną misją stacji jest ewangelizacja. Równocześnie Radio FIAT angażuje się w promowanie ważnych wydarzeń w regionie oraz działaność charytatywną.

Katolickie Radio Fiat – powstało 10 sierpnia 1991 roku przy okazji VI Światowego Dnia Młodzieży, które odbyły się w Częstochowie i zgromadziły prawie 2 mln. uczestników z całego świata. Rozgłośnia należy do archidiecezji częstochowskiej. Radio pełni funkcję preewangelizacyjną, informacyjną i formacyjną. Od samego początku Radio pełni misję szeroko rozumianego nadawcy regionalnego (Częstochowa, Zawiercie, Radomsko, Wieluń). Jest jedyną tego typu rozgłośnią w Częstochowie z możliwością bezpośredniej transmisji wszystkich wydarzeń, dla słuchaczy. Dla kibiców sportowych Radio jest jedynym medium transmitującym mecze piłki nożnej, siatkówki czy żużla. Rozgłośnia staje się ważnym źródłem informacji dla mieszkańców dzięki reporterom Radia Fiat relacjonującym na żywo wszystkie wydarzenia. Od 2013r. Radio Fiat weszło w skład niezależnych rozgłośni FNRK., które zrzesza 22 rozgłośnie diecezjalne, obejmując swym zasięgiem ponad 70% powierzchni kraju, tworząc – alternatywną dla już istniejących – ofertę informacyjną. Radio Fiat pośredniczy w świadczeniu pomocy osobom potrzebującym, przez wiele lat prowadziło działalność charytatywną. Przy współpracy radiosłuchaczy możliwe było zorganizowanie wielu akcji charytatywnych. Do najważniejszych należą: pomoc powodzianom, pomoc Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, organizowanie kolonii dla dzieci, opieka nad polskimi szkołami na Litwie. Rozgłośnia patronuje ważnym inicjatywom społecznym, kulturalnym, religijnym zarówno o zasięgu lokalnym jak i ponad regionalnym. Od niedawna na antenie Radia Fiat pojawiają się m.in. programy publicystyczne z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin życia społecznego oraz dziennikarzy innych częstochowskich redakcji.

Częstochowa leży na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej nad Wartą. Miasto liczy ok. 255 000 mieszkańców i ma powierzchnię 160 km2. Historycznie należy do Małopolski. W mieście znajduje się kościół i klasztor na Jasnej Górze z cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej - główny ośrodek kultu maryjnego w Polsce. Z tego powodu Częstochowa uznawana jest za duchową stolicę Polski.