Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Tychy: 92.3
Polska, Śląskie
Bielsko-Biała , 43-309
ul. Olszówka 62
lokalne
Radio Express usłyszeć można na terenie śląska. Jest stacją promującą region i przekazującą najważniejsze dla jego mieszkańców informacje i ciekawostki. Na antenie dominuje muzyka rozrywkowa, największe przeboje ostatnich trzydziestu lat oraz najnowsze hity.

Program kierowany jest do mieszkańców Śląska - głównie w wieku 20 - 45 lat. Na 92,3 FM usłyszeć można serwisy informacyjne z wiadomościami dotyczącymi Śląska i jego mieszkańców. W Radiu Express FM prezentowane są tylko największe przeboje muzyki popularnej. Dominują muzyczne perełki ostatniej dekady, przeboje lat 80., 90., a także największe dyskotekowe hity lat 90. i przełomu millenium, nie zapominając o aktualnych hitach.

Tychy są jednym z większych miast województwa śląskiego. Tychy leżą w dorzecza Wisły, w zlewni Wisła Mała. Charakterystycznym zjawiskiem występującym w Tychach są wiatry wiejące niemal codziennie, stąd Tychy są określane często mianem miasta przeciągów. Pierwszą wzmiankę o Tychach znaleźć można w dokumentach historycznych z 1467 roku. Osada położona w samym środku rozległej Puszczy Pszczyńskiej stanowiła dogodne miejsce do zarządzania lasami i organizowania polowań.