Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Kielce: 107.9
Polska, Świętokrzyskie
Kielce , 25-025
ul. Jana Pawła II 4
Diecezja Kielecka
Radio eM Kielce jest najstarszą niepubliczną rozgłośnią w Kielcach. Swoją ofertę programową kieruje do dojrzałych słuchaczy. Program stacji obok muzyki zawiera także audycje społeczno-religijne.

Radio eM tworzymy treści głównie dla społeczności Kielc i województwa świętokrzyskiego. W celu skutecznej komunikacji z lokalnymi odbiorcami utworzyło Grupę Medialną składającą się z regionalnego radia, tygodnika prasowego oraz portalu informacyjnego. Radio miało swój początek w 1992 roku. Tygodnik prasowy zaczęto wydawać w 2008 roku, a portal medialny - przekształcony ze strony internetowej prezentującej stację radiową - rozpoczął swoją działalność w 2013 roku.

Kielce to miasto przemysłu, nauki i kultury. Położone jest w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Na przestrzeni dziejów miasto było niszczone w okresie licznych wojen, w XVIII w. rozwinęło się pod względem górniczo- hutniczym. Dziś mieszka tu ok. 200 tys. osób. Świętokrzyskie to województwo pełne różnorodności. Można tu znaleźć dom Koziołka Matołka i najsłynniejszy dąb w Polsce - Bartek. To tu rozciągają się najstarsze góry naszego kraju, gdzie sabaty swe odbywają czarownice.