Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Katowice: 107.6
Polska, Śląskie
Katowice , 40-042
ul. Wita Stwosza 11
katolickie
Radio eM jest rozgłośnią archidiecezji katowickiej, obejmująca zasięgiem województwo śląskie i jego okolice. Co dzień prezentuje relacje z nabożeństw oraz audycje o tematyce religijno-społecznej. Na antenie nie brakuje jednak równieżmuzyki i programów kulturalnych czy poradnikowych.

To katolicka, regionalna rozgłośnia radiowa archidiecezji katowickiej, obejmująca swoim zasięgiem województwo śląskie, część małopolskiego i opolskiego. Program Radia eM adresowany jest głównie do słuchaczy, którzy oczekują od radia intelektualnego doświadczenia, nie boją się stawiać trudnych pytań, biorą aktywny i czynny udział w kreowaniu otaczającej ich rzeczywistości. Aktualne informacje z życia Kościoła, regionu, kraju i świata, wywiady z gośćmi - znanymi postaciami świata kultury, sztuki i życia publicznego, a także dobra muzyka to tylko niektóre z wielu pozycji programu, pozwalające w sposób wyraźny zaistnieć Radiu eM wśród innych rozgłośni działających na terenie Śląska. W ramówce Radia eM dominują programy społeczno-religijne, kulturalne, a także audycje publicystyczne oraz poradnikowe. Jest radiem żywym, ceniącym bliski kontakt ze słuchaczem, dlatego w programach stara się poruszać problemy istotne dla mieszkańców regionu, dając im przy tym możliwość aktywnego włączenia się w ich rozwiązywanie.

Katowice to stolica województwa śląskiego, jedno z większych miast polskich. Mieszka tu ok. 325 tys. osób. Miasto posiada bogatą tradycję górnictwa i hutnictwa, dysponuje kompleksem budynków kulturalnych i sportowych, w których odbywa się wiele atrakcyjnych imprez.