Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Chełm: 104.9
Polska, Lubelskie
Chełm , 22-100
ul. Lubelska 31
lokalne
Radio Bon Ton to stacja lokalna z siedzibą w Chełmie. Słuchaczom oferuje informacje z regionu oraz różnorodną muzykę, ze szczególnym naciskiem na polskie przeboje. Rozgłośnia angażuje się również w wydarzenia kulturalne na terenie województwa lubelskiego, które często obejmuje swoim patronatem.

Bon Ton Radio jest pierwszą komercyjną lokalną stacją radiową działającą w byłym województwie   chełmskim. Program na częstotliwości 104.90 FM, odbierany jest w promieniu ok. 100 km od Chełma na terenie znacznej części województwa lubelskiego (Chełm, Krasnystaw, Włodawa, Zamość, część Lublina), a także w części obwodu wołyńskiego na Ukrainie. Radio gra w  profilu muzyczno - informacyjnym, który mieści w sobie takie gatunki programowe jak: informacja, publicystyka, edukacja, poradnictwo i rozrywka oraz obecna w dużym wymiarze tematyka lokalna. Ważne miejsce w programie zajmuje też promocja twórczości i kultury lokalnej, z uwzględnieniem różnic religijnych, społecznych i kulturowych. Programy specjalne na antenie to natomiast gry i konkursy z telefonicznym udziałem słuchaczy, transmisje i retransmisje koncertów, sprawozdania „na żywo” z imprez kulturalnych i sportowych oraz ważnych wydarzeń politycznych i społecznych mających miejsce w zasięgu działania stacji. Wiodącym formatem muzycznym jest AC+ (hity + nowości), a w ramach nadawanej muzyki emitujemy ok. 40% utworów polskich. Grupa docelowa stacji to osoby w wieku 18-55 lat.

Chełm to największe polskie miasto przy wschodniej granicy Unii Europejskiej. To ośrodek, w którym wschód łączy się z zachodem oraz mieszają kultury i religie. Urocze centrum oraz imponujące wzgórze katedralne, to jedne wielu atrakcji turystycznych.