Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Grodzisk Mazowiecki: 94.5
Polska, Mazowieckie
Grodzisk Mazowiecki , 05-825
ul. Spółdzielcza 9
lokalne
Radio Bogoria to lokalna stacja, którą można usłyszeć na terenie zachodniego Mazowsza. Przekazuje mieszkańcom informacje i ciekawostki dotyczące regionu. Prezentuje również największe przeboje muzyki światowej i polskiej.

Radio Bogoria pojawiło się w eterze w styczniu 1998 roku, czyli blisko siedem lat po największych komercyjnych stacjach radiowych w Polsce. Początkowo nadawało na częstotliwości 70,37 MHz, teraz stacji można słuchać na 94,5 FM na całym Zachodnim Mazowszu. Radio Bogoria gra między innymi dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, Milanówka, Błonia, Brwinowa, Mszczonowa, Pruszkowa, Podkowy Leśnej, Nadarzyna,  Żyrardowa. Dobra informacja lokalna to, to co wyróżnia stację spośród wielu innych.

Grodzisk Mazowiecki to miasto powiatowe w województwie mazowieckim. W XI-XIII w. w rejonie Grodziska istniało słowiańskie grodzisko, od którego najprawdopodobniej pochodzi nazwa miasta. 22 lipca 1522 r. Grodzisk otrzymał prawa miejskie z rąk Króla Zygmunta I Starego dzięki staraniom dwóch braci Okuniów - ówczesnych właścicieli miasta. 14 czerwca 1845 r. otwarto pierwszy odcinek Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Szybkie połączenie Grodziska z Warszawą przyczyniło się do dynamicznego rozwoju miasta. Stało się ono celem wycieczek i miejscem rekreacji mieszkańców stolicy.