Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Bielsko-Biała: 90.2
Polska, Śląskie
Bielsko-Biała , 43-346
ul. Św. Jana Chrzciciela 14
katolickie
Radio Anioł Beskidów to rozgłośnia diecezji bielsko-żywieckiej, której audycji można słuchać w całym Podbeskidziu i okolicach. Głównym punktem programu są codzienne transmisje Mszy Świętej i innych nabożeństw. Na antenie prezentowana jest również muzyka katolicka oraz audycje zachęcające słuchaczy do refleksji.

Radio nadaje program całodobowo. Codziennie odmawia ze słuchaczami Anioł Pański, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, nieszpory (lub w tym czasie nabożeństwo majowe albo różaniec), Apel Jasnogórski i kompletę. Duży nacisk radio kładzie na formację religijną. Na czoło wysuwa się tutaj teologia biblijna. Codzienny program dopełniają dane kalendarzowe o dniu, sylwetki patronów dnia oraz kalendarium historyczne - zestawienie rocznic wydarzeń, które w danym dniu przypadają, własny serwis informacyjny, wzbogacony o Aktualności Radia Watykańskiego oraz audycje poradnicze i popularnonaukowe, dotyczące m.in. zdrowia, wychowania, książki, filmu, muzyki, kultury słowa i obyczajów.

Bielsko-Biała to malownicze miasto położone u stóp Beskidu Małego oraz Śląskiego. Ma za sobą ponad 700 lat historii obfitującej w wydarzenia, zarówno wojenne jak i kulturalne. Już od początków istnienia tego miasta powstawały rękodzieła z sukiennictwem na czele, a także rozwijał się przemysł włókienniczy. To właśnie w tamtych czasach miasto to było nazywane miastem wielokulturowym, gdyż zamieszkiwali je zarówno Polacy jak i Niemcy, Czesi i Żydzi. To także dzięki nim miasto rozwijało się kulturowo oraz przemysłowo, a najwybitniejszym wynikiem ich pracy stał się obecny dziś ratusz.