Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Białystok: 87.7
Polska, Podlaskie
Białystok , 15 - 333
ul. Zwierzyniecka 4
akademickie
Radio Akadera to rozgłośnia akademicka pozwstała w 1994 roku. Wcześniej stacja działała w jako radiowęzeł. Zasięgiem obejmuje Białystok oraz okolice. Przeznaczona jest głównie dla ludzi młodych. Na antenie możemy usłyszeć felietony, reportaże i autorskie audycje poruszające tematy ważne dla studentów oraz muzykę rockową i alternatywną.

Zasięg radia to miasto Białystok i okolice w promieniu 50 km. Działalność programowa Radia Akadera jest związana przede wszystkim ze środowiskiem akademickim. Dziennikarze przywiązują także dużą wagę do spraw miejskich dotyczących zwłaszcza ludzi młodych. Stacja prowadzi działalność komercyjną oferując możliwość reklamy tym, którzy chcą dotrzeć do studentów, ale także wszystkich innych miłośników dobrej muzyki.

Od 2003 roku Radio Akadera jest członkiem ogólnopolskiego porozumienia "Polskie Rozgłośnie Akademickie" skupiającego wszystkie stacje akademickie posiadające koncesję.

Białystok - miasto położone jest na Nizinie Północnopodlaskiej, nad rzeką Białą. To stolica województwa podlaskiego. Miasto zamieszkuje ok. 300 tys. osób. Podlasie to kraina, która swą popularność w dużym stopniu zawdzięcza naturze. To tu możemy odnaleźć spokój na dziewiczych terenach Puszczy Białowieskiej, pożeglować po jeziorze Wigry, czy zachwycić się parkami krajobrazowymi. To również teren pełen ciekawej architektury, także sakralnej w stylu bizantyjsko-rosyjskim.