Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Poznań: 98.6
Polska, Wielkopolskie
Poznań , 61-142
ul. Świętego Rocha 11A DS5
akademickie
Radio Afera jest rozgłośnią Uniwersytetu Poznańskiego, która swoim zasięgiem obejmuje prawie całe miasto. Prowadzący ją studenci prezentują audycje tematyczne oraz autorskie reportaże o różnorakiej tematyce. Na antenie dominuje muzyka rockowa oraz alternatywna.

Radio Afera jest radiem Politechniki Poznańskiej i nadaje z jednego z jej akademików umiejscowionych na kampusie Piotrowo. Za dnia gra przede wszystkim najlepszą muzykę rockową, a wieczorami przybliża słuchaczom coraz dalsze otchłanie alternatywy. Stąd hasło: "Rockowo i alternatywnie".
W Aferze, oprócz świetnej i oryginalnej muzyki, znaleźć można programy humorystyczne, kulturalne, filmowe oraz wiele audycji poruszających kwestie życia studenckiego.

Poznań uchodzi za szczególne miasto, gdyż jest jednym zarówno z największych jak i najstarszych miejscowości na terenie Polski. Na szczególną uwagę zasługuje położenie miasta nad rzeką Wartą i Cybiną, które niewątpliwie w bardzo dużym stopniu przyczyniają się do jego geograficznej atrakcyjności. Wizytówką miasta jest z pewnością przepiękny ratusz, który na terenie środkowej Europy stanowi niezwykle cenny zabytek renesansowej architektury. Na terenie Poznania znajdują się także dwa niesamowite zamki: Zamek Carski oraz Zamek Królewski. Poznań to także bardzo ważne miasto pod względem kulturalnym. Na jego terenie organizowanych jest wiele imprez, które z pewnością przyczyniają się do tego, że miasto to swoich licznych miłośników znajduje w grupie osób młodych. Liczne kina, teatry, galerie i lokale są ciekawą alternatywą na spędzenie tutaj każdej godziny.