Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Rybnik: 90
  • Cieszyn: 95.2
Polska, Śląskie
Rybnik , 44-200
ul. Rudzka 13e
Grupa RMF
Radio 90 to stacja muzyczno-informacyjna nadająca na terenie województwa śląskiego. Charakterystyczne dla niej rytmy lat 90-tych przeplatane są serwisami informacyjnymi z regionu i kraju. Rozgłośnia angażuje się w życie kulturalne, społeczne i sportowe.

Starania w sprawie utworzenia lokalnego radia dla Wodzisławia i Rybnika były czynione już od marca 1993 roku. Pierwszy okres działalności radia wiązał się przede wszystkim z przygotowaniem zespołu, który mógłby tworzyć dwudziestoczterogodzinny program radiowy. Istotne jest to, iż przygotowywany zespół w całości wywodził się z regionu, a większość nie miała doświadczenia radiowego. Podczas powodzi w 1997 roku porzucił sztywne reguły rządzące programem i ruszyliśmy na ratunek potrzebującym, dosłownie i w przenośni. Pierwszego dnia powodzi w Raciborzu, kiedy cała Polska krzyczała, że nie ma drogi lądowej do tego miasta, Radio 90 zorganizowało konwój z pomocą żywnościową, który dotarł do miasta po pięciu godzinach przebijania się przez zalane tereny Śląska. Drugi taki konwój pojechał do Raciborza także następnego dnia. Za działalność w czasie powodzi zostaliśmy odznaczeni przez Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rybnik to miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, największe miasto Rybnickiego Okręgu Węglowego (ROW), będącego jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych w kraju.