Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Mława: 90.8
  • Żuromin: 88.0
Polska, Mazowieckie
Mława , 06-500
ul. Żwirki 21 B
lokalne
Radio 7 jest lokalną stacją, swoim zasięgiem obejmującą północne Mazowsze i Działdowszczyznę. Pełni ważną funkję informacyjną dla mieszkańców regionu. W przerwach między audycjami tematycznymi i serwisami informacyjnymi prezentuje różnorodną muzykę popularną.

Radio 7 to lokalna stacja radiowa z Mławy, prowadzona przez Fundację Ananke. Rozgłośnia adresuje swój program głównie do dorosłego słuchacza (30+). Profil stacji określa przede wszystkim lokalność, dlatego większość poruszanych na antenie tematów dotyczy miast, gmin, powiatów naszego regionu. Ceni kulturę słowa, rzetelność przekazywanych informacji, a nade wszystko kontakt ze Słuchaczami. Muzyka w Radiu 7 to głównie piosenki znane i lubiane. Stara się nastawiać słuchaczy pozytywnie do świata i życzliwie do ludzi.

Mława to miasto powiatowe, na północnym Mazowszu, położone na Wysoczyźnie Ciechanowskiej, nad rzeka Mławką. Miasto leży tuż przy granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Najstarsze wzmianki na temat powiatu mławskiego w źródłach pisanych sięgają początku XV w. - 1418 r. W drugiej połowie XIX wieku nastąpił intensywny rozwój miasta. W 1877 r. oddano do użytku linię kolejową, wybudowano dworzec kolejowy, komorę celną i warsztaty.