Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Rzeszów: 106.7
  • Bieszczady/Góra Jawor: 99.2
  • Leżajsk: 102.9
  • Lubaczów: 103.7
  • Malawa: 106.7
  • Mielec: 96.4
  • Przemyśl: 102.0
  • Tarnobrzeg: 90.3
Polska, Podkarpackie
Rzeszów , 35-032
Zamkowa 3
publiczne
Polskie Radio Rzeszów rozpoczęło swoją działalność w 1952 roku. Dziś słuchać go można w całym województwie podkarpackim. Nadaje różnorodną muzykę przeplataną serwisami informacyjnymi z regionu, felietonami czy słuchowiskami o różnorodnej tematyce.

Historia Polskiego Radia Rzeszów rozpoczyna się w październiku 1951 roku. Wtedy to zapadła decyzja o utworzeniu w Rzeszowie delegatury rozgłośni Polskiego Radia Kraków. W środę 24 września 1952 roku uruchomiono w Rzeszowie ekspozyturę przy ul. Jagiellońskiej 18. Na początku nowa placówka wyposażona była bardzo skromnie - w stare przedwojenne wzmacniacze mikrofonowe i separatory otrzymane z Krakowa. W 1956 roku stacja otrzymała dwa magnetofony stacyjne, dwa przenośne, sześć mikrofonów i sześć głośników. Przełom nastąpił w 1959 roku kiedy to przeniesiono rozgłośnię do zabytkowego budynku przy ul. Świerczewskiego 3 (obecnie ul. Zamkowa 3). W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych przeprowadzono adaptację zabytkowych pomieszczeń do celów radiowych. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte to stopniowy rozwój bazy technicznej i współpraca z innymi mediami - w wozach transmisyjnych.

Od połowy lat 90-tych, czyli od czasu gdy stacja stała się samodzielną spółką Skarbu Państwa, nastąpił dynamiczny rozwój techniczny rozgłośni. Powiększono także znacznie bazę nadawczą - obecnie Radio Rzeszów swoim zasięgiem obejmuje cały teren województwa podkarpackiego zahaczając również o część województw: lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Rzeszów to największe miasto południowo-wschodniej Polski, stolica województwa podkarpackiego. Miasto liczy prawie 200 tys. mieszkańców. W tym położonym nad rzeką Wisłok mieście spotykają się dwie krainy geograficzne: równinna, lesista Kotlina Sandomierska oraz pięknie ukształtowane, pagórkowate Pogórze Karpackie. Podkarpacie to obszar, w którym każdy znajdzie powód do zachwytu. Do najpiękniejszych zabytkowych miejsc regionu należą Łańcut, Baranów Sandomierski czy Krasiczyn. Wiele tu również magicznych miejsc, w których można odetchnąć od gwaru miasta. Nie ma lepszych miejsc do odpoczynku od bieszczadzkich lasów i brzegu Soliny.