Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Poznań: 100.9
  • Kalisz: 91.1
  • Konin: 91.9
  • Leszno: 100.9
  • Nowy Tomyśl: 102.4
  • Piła: 103.6
Polska, Wielkopolskie
Poznań , 60-765
ul. Berwińskiego 5
publiczne
Radio Poznań to pierwsza poznańska stacja. Przekazuje mieszkańcom wielkopolski regionalne informacje, ciekawostki o różnorodnej tematyce oraz muzykę z gatunków: rock, pop czy jazz.

Radio Poznań powstało w 1927 roku. Jest to jedna z siedemnastu rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.
Program Radia Poznań w skali regionu jest wyjątkowy. Obszernie omawia aktualne, zajmujące mieszkańców Wielkopolski wydarzenia. Prezentuje słuchowiska i reportaże najwybitniejszych polskich twórców sztuki radiowej. Na żywo relacjonuje to, co dzieje się w każdym zakątku regionu.
Na brak atrakcji w programie nie mogą narzekać również miłośnicy muzyki rockowej, jazzowej, fani sportu i dobrego kina. O program codziennie dba kilkudziesięciu dziennikarzy i współpracowników radia zarówno w Poznaniu, jak i w najważniejszych miastach regionu. Nadaje na sześciu częstotliwościach i dociera do wszystkich mieszkańców Wielkopolski.

Wielkopolska jest krainą kryjącą wiele historycznie i kulturowo cennych miejsc. To właśnie ten region można nazwać kolebką polskości. Jednym z jego atrakcji jest gniezno, pierwsza stolica naszego kraju. Do miejsc wartych odwiedzenia zaliczyć należy Poznań, Ostrów Wielkopolski czy Kalisz. Bardzo ważnym punktem na mapie jest również Licheń Stary, zachwycający architekturą bazyliki, miejsce kultu religijnego.