Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Bydgoszcz: 100.1
  • Włocławek: 100.3
  • Brodnica: 106.9
Polska, Kujawsko-pomorskie
Bydgoszcz , 85-006
ul.Gdańska 48-50
publiczne
Polskie Radio PiK to stacja, którą usłyszeć można na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego oraz w jego okolicach. Stacja dostarcza mieszkańcom regionu świeżych informacji z Polski i świata, a także różnorodnej muzyki, przede wszystkim popularnej muzyki rozrywkowej.

Polskie Radio PiK łączy tradycje Pomorskiej Rozgłośni Polskiego Radia, która rozpoczęła swoją misję w eterze w Toruniu w 1935 roku oraz uruchomionej w 1945 roku Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy.  Po wojnie rozgłośnia nadawała w strukturach Komitetu ds. Radia i Telewizji, będąc niejako terenowym oddziałem Polskiego Radia w Warszawie. W Toruniu zawsze funkcjonowało studio współpracujące z rozgłośnią w Bydgoszczy. W latach 90. podobną filię uruchomiono we Włocławku.  Od 1993 roku Polskie Radio PiK jest jedną z 17 regionalnych spółek radiofonii publicznej.

Województwo kujawsko-pomorskie łączy różnorodne pod względem geograficznym i historycznym, malownicze krainy. Rolę stolicy regionu pełnią dwa miasta: Bydgoszcz i Toruń. Region oferuje atrakcyjne zabytki, urokliwe i kameralne zakątki oraz bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych. Na terenie województwa leży prasłowiański Biskupin oraz wiele budowli Zakonu Krzyżackiego. Zakochanych natomiast przyciąga kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Chełmnie, w którym znajdują się relikwie św. Walentego.