Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Olsztyn: 103.2
  • Giżycko: 99.6
  • Elbląg: 103.4
Polska, Warmińsko-mazurskie
Olsztyn , 10-206
ul. Radiowa 24
publiczne
Polskie Radio Olsztyn to lokalna stacja słyszalna w Olsztynie i północno-wschodniej części Polski. Stacja emituje programy o charakterze społecznym, edukacyjnym, kulturalnym i informacyjnym. Przygotowuje również specjalne audycje dla mniejszości narodowych takich jak niemiecka czy ukraińska.

Radio Olsztyn S.A. jest regionalną rozgłośnią publiczną finansowaną z abonamentu radiowo-telewizyjnego oraz sprzedaży czasu antenowego, powstałą w 1952 r. Radio Olsztyn – będąc rozgłośnią publiczną, w swej codziennej działalności – kieruje się tzw. misją społeczną. Stąd na antenie emituje wiele audycji o charakterze edukacyjnym, społecznym, kulturalnym, ekonomicznym itp. Nadaje także audycje dla mniejszości narodowych. Na antenie można posłuchać programów kierowanych do mniejszości ukraińskiej i niemieckiej. Radio Olsztyn jest stacją o zasięgu ponad regionalnym. Program odbierany jest praktycznie w całej północno-wschodniej Polsce, od Wielkich Jezior Mazurskich po Trójmiasto.

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego, jeden z ważniejszych ośrodków kulturalno-przemysłowych na Warmii i Mazurach. Mazury są niewątpliwie jednym z najcenniejszych turystycznie regionów Polski. W północno-wschodniej części naszego kraju rozciągają się lasy i jeziora, przyciągające tych, którzy przede wszystkim pragną się oderwać od zgiełku miasta.