Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Łódź: 99.2
  • Sieradz: 96.7
  • Wieruszów:104
  • Wieluń: 101.5
Polska, Łódzkie
Łódź , 90-146
ul Narutowicza 130 
publiczne
Polskie Radio Łódź zasięgiem swym obejmuje całe województwo. Jest to lokalna stacja, która angażuje się w życie regionu, informuje jego mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach, wspiera lokalne inicjatywy. Na antenie usłyszeć możemy różnorodną muzykę m.in. gatunku POP, Rock, Jazz oraz klubową muzykę elektroniczną.
Polskie Radio Łódź jest najstarszą rozgłośnią w Łodzi, od 85 lat codziennie uczestniczy w życiu miasta i regionu. Planując program chce być jak najbliżej mieszkańców towarzysząc im w pracy, wypoczynku i zabawie. Patronuje najważniejszym wydarzeniom w mieście i regionie. Stację cechuje rzetelna, szybka informacja z kraju i ze świata, rozrywka, bieżące informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Jest jedyną rozgłośnią o tak bogatej ramówce programowej: na antenie gości dobra muzyka, informacja, reportaż, audycje tematyczne, powieść, poezja, film, różnorodne formy zabawy ze słuchaczami (konkursy, zgadywanki, listy przebojów) - sympatyczny kontakt interaktywny.
Łódź kojarzy się z wysoce rozwiniętym przemysłem, zwłaszcza włókienniczym. Jest to jednak również ważny kulturalny i historyczny ośrodek, w którym nie brakuje wartych zobaczenia miejsc. Będąc w Łodzi nie można nie przespacerować się ulicą Piotrkowską, zwrócić uwagi na miejską architekturę, złapać oddechu w ogrodzie botanicznym.