Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Trójmiast: 103.7
  • Słupsk: 102
  • Ustka: 91.1
  • Kwidzyn: 106.0
  • Bytów: 107.0
Polska, Pomorskie
Gdańsk , 80-236
ul. Grunwaldzka 18
publiczne
Polskie Radio Gdańsk to lokalna staja. Codziennie przekazuje mieszkańcom województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego najświeższe informacje z regionu, Polski oraz świata. Stacja gra popularną muzykę rozrywkową. Program rozgłośni urozmaicany jest także audycjami w językach mniejszości narodowych oraz kaszubskim, reportażami o tematyce bliskiej regionowi i relacjami wydarzeń na żywo.

Radio Gdańsk istnieje od wiosny 1945 roku – początkowo jako stacja samodzielna, następnie oddział Polskiego Radia, który przygotowywał kilka godzin programu, by w pozostałym czasie retransmitować jedynie program ogólnopolski. W latach 80. przygotowywało i nadawało takie audycje jak: "Studio Bałtyk" (częściowo na wspólnej antenie z rozgłośniami w Koszalinie i Szczecinie), "Gdańsk zaprasza", "Gdańska Agronomówka", "Z boisk i stadionów". Od 1993 roku Radio Gdańsk działa w formie spółki akcyjnej. 100% akcji spółki należy do Skarbu Państwa.

Gdańsk to miasto portowe w Polsce nad Morzem Bałtyckim, położone u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej i prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. Gdańsk posiada wartościowe zabytki architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych, jest również miastem królewskim i hanzeatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w Rzeczypospolitej.