Szczegóły

Włącz
Radio internetowe
Polska, Śląskie
Racibórz , 47-400
ul. Wczasowa 3
Mittendrin to polsko-niemiecka stacja internetowa adresowana do mniejszości niemieckiej Śląska. Misją stacji jest niemieckiej kultury, historii i języka.

Polsko - Niemiecka Redakcja Mittendrin powstała w 1997 roku na życzenie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego w Raciborzu, które chciało mieć własną audycję radiową dla i o mniejszości niemieckiej. Powstała wówczas audycja nosi nazwę Die Deutsche Stimme i można jej po dzień dzisiejszy - już od 20 lat - posłuchać w regionalnej rozgłośni raciborskiej Radio Vanessa. Audycja ta była pierwszą niemieckojęzyczną audycją radiową mniejszości niemieckiej w Polsce! Dziś Polsko-Niemiecka Redakcja Mittendrin przy Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym Niemców Województwa Śląskiego tworzy oprócz audycji "Die deutsche Stimme aus Ratibor" także audycje na zlecenie Radia Katowice oraz Radia Opole - magazyn mniejszości niemieckiej "Präsent", magazyn publicystyczny "Treffpunkt Opole" oraz magazym młodzieżowy "Mittendrin". Od lutego 2006 roku Redakcja prowadzi również całodobowe Polsko-Niemieckie Radio Internetowe, którego dziś można posłuchać w dwóch odsłonach - Radia Internetowego MITTENDRIN oraz Radia Internetowego HEIMAT. Oprócz tego Polsko-Niemiecka Redakcja Radiowa Mittendrin realizuje również m.in. różnego rodzaju projekty kulturalno-medialne oraz tworzy kanał video na YouTube. Redakcja prowadzi również warsztaty radiowe/medialne dla dzieci i młodzieży oraz oferuje możliwośc odbycia praktyk studenckich dla osób z kraju i z zagranicy. 

Województwo śląskie jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków nie tylko przemysłowych, ale i kulturalnych. Region ten pełen jest atrakcji turystycznych spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających. To tu rozciągają się Beskid Śląski i Żywiecki, w których zakochają się wszyscy lubiący aktywnie spędzać wolny czas. Miłośnicy historii docenią region za zabytki, w tym zamki „Szlaku Orlich Gniazd”. Województwo śląskie to także Częstochowa i Jasna Góra, która co roku staje się celem peregrynacji milionów pielgrzymów.