Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Siedlce: 101.7
  • Żelechów: 106.0
Polska, Mazowieckie
Siedlce , 08-110
ul. Bpa Świrskiego 56
katolickie
Katolickie Radio Podlasie nadaje dla mieszkańców wschodnio-centralnej Polski. Na antenie usłyszeć możemy transmisje z nabożeństw oraz audycje o tematyce religijnej. Nie brakuje jednak również serwisów informacyjnych z regionu, programów politycznych czy publicystycznych oraz muzyki popularnej.

Katolickie Radio Podlasie – lokalna stacja radiowa zachowująca wartości katolickie, obejmująca swym zasięgiem środkową część wschodniej Polski. Pierwsza emisja programu miała miejsce 7 lipca 1992 roku o godzinie 12:45 i trwała niespełna godzinę. Radio rozpoczęło regularne nadawanie 9 lipca 1992 roku, jako radio diecezjalne w Siedlcach.

Radio nadaje na obszarze pomiędzy Białymstokiem, Warszawą i Lublinem, z głównego nadajnika w Chotyczach k. Łosic 101,7 FM oraz z nadajnika w Górznie 106,0 FM (od 2011).

Rozgłośnia ma charakter lokalny. Kilkunastu reporterów w całym regionie zbiera informacje, co sprawia, że radio staje się regionalnym centrum informacyjnym. Reporterzy pracują min. w Białej Podlaskiej, Drohiczynie, Garwolinie, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Siemiatyczach, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Łosicach. Dział Informacji Radia wykształcił 5 lat temu Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl.

Podlasie to kraina, która swą popularność w dużym stopniu zawdzięcza naturze. To tu możemy odnaleźć spokój na dziewiczych terenach Puszczy Białowieskiej, pożeglować po jeziorze Wigry, czy zachwycić się parkami krajobrazowymi. Jest to również teren pełen ciekawej architektury, za względu na jego historię i bliskość granicy, również w stylu bizantyjsko-rosyjskim.