Szczegóły

Włącz
Radio internetowe
Polska, Zachodniopomorskie
Szczecin , 70-313
 ul. Sikorskiego 31/32
akademickie
Akademickie Radio Pomorze jest internetową stacją Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Prezentuje autorskie audycje kierowane m.in. do osób związanych ze środowiskiem akademickim. Oferta muzyczna stacji jest zróżnicowana i obejmuje wiele gatunków muzycznych.

Radio studenckie powołane w 1953 roku przy Politechnice Szczecińskiej. Zostało zamknięte w 1993 roku i reaktywowane w maju 2015. Akademickie Radio Pomorze zostało reaktywowane przez grupę młodych entuzjastów, których połączyła pasja, emocje i miłość do muzyki.

Szczecin to stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Zachodniopomorskie cieszy się dużym zainteresowaniem urlopowiczów. To tu leżą jedne z najbardziej popularnych nadmorskich kurortów, takie jak Mielno, Jarosławiec czy Międzyzdroje. Region ten jest wyjątkowo bogaty w skarby natury, wśród których najpiękniejsze można podziwiać w Wolińskim Parku Narodowym. Województwo jest również prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, przemysłowym i kulturalnym.