Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Zielona Góra: 96.0
Polska, Lubuskie
Zielona Góra , 65-001
al. Niepodległości 13
akademickie
Akademickie Radio Index to rozgłośnia Uniwersytetu Zielonogórskiego. Stacja nadaje muzykę popularną, znane przeboje ostatnich lat. Na antenie nie brakuje również serwisów informacyjnych i autorskich audycji o szerokiej tematyce. Radio Index swym zasięgiem obejmuje Zieloną Górę i okolice.

Radio powstało w 1998 roku. Od początku działalności jest tworzone przez studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Index nadaje na fali 96 fm - obszar odbioru to 30 km od Zielonej Góry. Słuchacze to młodzi ludzie w wieku 16-30 lat. Radio emituje program 24 godziny na dobę, grając wyselekcjonowaną muzykę (wedle hasła "Zielona Góra Muzyki") - poza jakimkolwiek formatem. Stacja nadaje własne serwisy informacyjne z wiadomościami ze świata, kraju, regionu, miasta i uczelni. Program złożony jest przede wszystkim z audycji muzycznych, sportowych, kulturalnych, prezentujących bieżące wydarzenia z miasta i regionu. Na antenie stale obecne są również audycje publicystyczne oraz programy popularnonaukowe.

Zielona Góra jest polską stolicą wina, jedynym miastem, w którego centrum można zobaczyć okazałą winnicę. Coroczne „Winobranie” za każdym razem przyciąga rzeszę turystów i gości z całej polski. Poza zielonymi skwerami Zielona góra zachwyca również przedwojenną zabudową. Jest niewątpliwym centrum kulturalnym, miastem festiwali.