Szczegóły

Włącz
Radio FM
    Rzeszów: 89.0
Polska, Podkarpackie
Rzeszów , 35-084
ul. Akademicka 6
akademickie
Radio Centrum jest pierwszą niezależną rozgłośnią radiową w Polsce południowo-wschodniej. Program tworzony jest w głównym stopniu przez studentów, w ciągu dnia ma charakter miejski - dopiero po godzinie 18 radio zmienia formułę na akademicką. W paśmie wieczornym i nocnym prezentowane są przede wszystkim autorskie audycje muzyczne. Dominuje w nich alternatywna muzyka rockowa, ale pojawiają się audycje poświęcone poezji, jazzowi, muzyce klubowej, czy hip-hopowi.

W roku 1970 z połączenia radiowęzłów domów studenckich miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej powstało Studenckie Radio Centrum Rzeszów. Początkowo program przesyłany był drogą naziemną. 31 grudnia 1994 roku Radio Centrum zaczęło emitować swój program na falach UKF. Od 1997 roku nadaje program w górnym paśmie UKF z nadajnika o mocy 100 W na częstotliwości 89,0 MHz. Zasięg radia to ok. 20 km wokół Rzeszowa.

Rzeszów to największe miasto południowo-wschodniej Polski, stolica województwa podkarpackiego. Miasto liczy prawie 200 tys. mieszkańców. W tym położonym nad rzeką Wisłok mieście spotykają się dwie krainy geograficzne: równinna, lesista Kotlina Sandomierska oraz pięknie ukształtowane, pagórkowate Pogórze Karpackie. Podkarpacie to obszar, w którym każdy znajdzie powód do zachwytu. Do najpiękniejszych zabytkowych miejsc regionu należą Łańcut, Baranów Sandomierski czy Krasiczyn. Wiele tu również magicznych miejsc, w których można odetchnąć od gwaru miasta. Nie ma lepszych miejsc do odpoczynku od bieszczadzkich lasów i brzegu Soliny.